Tekmanlı çocukları güldüren yardım

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm YAŞAM Haberleri 12.12.2019 16:42:00
Hem Tekmanlı Çocukları Hem De Yürekleri Isıtan Yardım…
Tekmanlı çocukları güldüren yardım

 

Sinan AYDIN'ın haberi...


RADARHABER / ERZURUM

Erzurum’un Tekman ilçesinde bir köy okulunda eğitim gören öğrenciler, hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan kışlık bot ve mont yardımı ile güldüler. Botları ile birlikte objektiflere poz veren çocukların o anı, dondurucu soğuk havalarda yürekleri ısıttı. Okay Narlı isimli hayırsever ve bir grup gönüllü arkadaşı, Doğu ve Güneydoğu’da ihtiyaç sahibi okulları belirleyip sosyal medyadan başlattıkları kampanya ile çeşitli yardımlar yapan güzel yürekli insanlar topluluğu olarak dikkat çekiyor.

 

TÜRKİYE’NİN BİRÇOK İLİNDEN YARDIM YAĞDI

 

Gönüllü insanlar Tekman ilçesine bağlı bir köy okulunda da öğrencilerin ayakkabı ve giyecek ihtiyacı olduğunu belirledi.  Yardım kampanyası başlatıldı, öğrencilerin her biri için botlar ve giyecek malzemeleri temin edildi. Başta İstanbul olmak üzere farklı illerden bot, mont ve ihtiyaç malzemesi yardımı yapıldı. Yardımlar Tekman’daki köy okuluna ulaştığında, yürekleri ısıtan görüntüler ortaya çıktı. Kışlık botlarını ellerine alıp objektiflere poz veren Tekman’lı çocukların hem yüzü hem de gözlerinin içi güldü.

 

 

 

‘‘GÜLE GÜLE GİYİNSİNLER’’

 

Yardım kampanyası çerçevesinde kışlık ayakkabıya kavuşan maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin sevinçleri, ‘o an’ olarak fotoğraflanıp ölümsüzleştirildi. Fotoğraflar sosyal medyada da paylaşılıp çocukların yüzlerinin gülmesine neden olan yardımseverlere teşekkür edildi. Çocukların kışlık ayakkabı ile fotoğrafları, dondurucu soğukların yaşandığı bölgede yapılan yardımların önemini de bir kez daha gözler önüne serdi. Yardımların gitmesine vesile olanların başında gelen Oktay Narlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘‘ Erzurum Tekman'da bir köy okulumuzda Eğitim gören çocuklarımız kışlık Bot ve Mont hediyelerini aldılar. Tamda zamanında gitti. Güle güle giyinsinler. Güvenen, Emek veren, destek olan güzel yürekli insanlara Teşekkür ederim.’’ dedi.

 

   

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler